STARBUCKS ÇEKİRDEK KAHVELERİNİN AROMALARI


Kahve devi Starbucks’ın kahvelerini sevmeyen yoktur sanırım. Hazır kahvelerinin lezzeti bir yana çekirdek kahveleri de çok çeşitli ve lezzetli. Benim favorilerim 1,2,3,5,6 numaralar. Biraz bu kahveleri tanıyalım isterseniz 😉

(NOT: Kahvelerin içeriklerini bozmamak adına sitesindeki bilgileri olduğu gibi yayınlıyorum.)

  1.   Yumuşak içimli ve zarif kahve. Latin Amerika çekirdeklerinin daha kısa sürede kavrularak kakao ve kavrulmuş fındık lezzeti ortaya çıkarılmış. Hafif içimli bu kahvenin tamamlayıcı lezzetleri fındık ve sütlü çikolatadır.
  2. Colombia Kolombiya’daki en kaliteli kahve çekirdekleri, And dağlarının tepesinde yetişir!  Bu özel kahve, yumuşak içimlidir ve ve belirgin fındık lezzeti sunar. Ceviz, fındık ve karamel ile uyum sağlar
  3.  Guatemala Antigua, yumuşak içimli ve ağızda duru tat bırakan bir kahvedir. Belirgin olarak kakao lezzeti sunar. Starbucks’ta kahve alımından sorumlu tadım uzmanlarının en sevdiklerindendir ve özel kahve endüstrisinin belli başlı çeşitlerindendir
  4.  Ağız sulandıran bir asitliğe (keskinliğe) sahiptir. Tadında belirgin greyfurt ve üzüm lezzetleri bulunan Kenya, yetiştiği bölgenin karakteristik özelliği olan asitliği (keskinlik) ve turunçgil lezzetlerini belirgin bir biçimde sunar.
  5. ETHIOPIA Bitter çikolata ve tatlı turunçgillerin uyumunu deneyimleyeceğiniz tek kökenli kahvedir.
  6.  Bu yoğun lezzetli ve dolgun gövdeli harman süt ile mükemmel uyum sağladığından, tüm espresso bazlı içeceklerimizin hazırlanmasında kullanılmaktadır. Yumuşak içimli, karamel lezzeti sunan, keskinliği az olan bir kahvedir.
  7.   Bu kahve, neredeyse hiç asidite (keskinlik) içermez ve yoğunluğu ile ağzınızda tam anlamıyla kalıcı bir tat bırakır. Endonezya kahvelerine özgü olarak, bitkisel ve baharatlı tatlar içeren topraksı bir aromaya sahiptir.
  8.  Kolombiya’nın Narino bölgesine has bitkisel aromalı, ağızda cevize benzer bir tat bırakan zarif bir kahvedir.
  9. Kenya’nın turunçgiller ve baharat aromalarını, Etiyopya’nın uçucu çiçeksi aromasını ve yüksek asiditesini canlandırıcı bir etkiyle dengeleyerek, orta kavrulmuş, parlak ve dolgun gövdeli bir lezzet.
  10.  Bitkisel aroması ve badem tadıyla yumuşak bir içim sunan Peru, fındık ve çikolata tatlarıyla benzersiz bir uyum yakalıyor.

Reklamlar

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s