TÜRK KAHVESİ HOLLYWOOD’A GİREREK DÜNYAYA AÇILIYOR


Türkiye’nin tanıtımında büyük önem taşıyan ve “büyük ikili” olarak anılan Türk kahvesi ve lokum ikilisi Hollywood‘a girerek dünyaya tanıtılma aşamasında. Daha önce Narnia Günlükleri filminde oyuncuların filmin bir sahnesinde Türk lokumu yemesiyle başlayan serüven daha da büyüyerek tüm dünyaya ulaşmayı bekliyor.

lokum_1

29578339

Şekerli Mamüller Tanıtım Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu, Türk lokumu ve şekerlerinin tanıtımı için Hollywood’a giderek film yapımcısı şirketlerle görüşeceklerini söylemiş. ABD’nin New York şehrinde 26-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Summer Fancy Food Show Fuarı’nda açıklamalar yapan Kadiroğlu “2000’li yıllarda çevre ve bölge ülkelerdeki hedefimize ulaştık. Son yıllardaki olaylar ise ihracatımızı olumsuz etkiledi. Oturup hayıflanmaya gerek yok dedik. Uzak Doğu ve ABD’ye odaklandık. Hong Kong, Çin, Güney Kore ve Vietnam’daki fuarlara gittik. Nisan sonunda Kanada’daydık. Potansiyel alıcı gruplarına, üst düzey bürokratlara tanıtım yaptık. Sonrasında Meksika ve Peru’daki fuarlara katılacağız. 2015 yılı stratejimizi bu şekilde belirledik” açıklamasında bulundu. Ayrıca,  “Ekonomi Bakanlığı’nın Tokyo’daki ticaret müşaviri bizim adımıza görüşmelere başladı. 1100 şubesi olan Doutor Coffee zincirine Türk kahvesi ve Türk lokumu konseptiyle gireceğiz. Pilot mağazalarda Şeker Tanıtım Grubu olarak Türk kahvesi ve lokumunun sponsoru olacağız. Ayrıca Türkiye’de Demet Sabancı Çetindoğan’la ortaklığı bulunan CJ’nun Başkanı Harri Hae-Sun Lee, Türk lokumunun ‘ölmeden önce tadılması gereken 7 şey’ arasında sayıldığını söyledi. Ayrıca, 450 şubeli cafe zincirinde de Türk kahvesi-lokum ikilisini sunma yolunda kapıyı açık tuttu” açıklamasında bulundu.

30411957_300x170

Umarız Türk kahvesi dünyada da hakettiği değeri bulur. Ayrıca hatırlatalım, Türk kahvesi artık “somut olmayan kültürel miras “ kapsamında yer alıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s